Tamponiarki wielokolorowe

Tamponiarki XE-TECH 16-20

Tamponiarka XE-TECH 16-20 to automatyczne centrum tampodruku, które standardowo wyposażone jest w 6 kałamarzy o różnych wielkościach i do druku używa jednej głowicy z wymiennymi tamponami. Bliżej jej do obrabiarki CNC niż typowej tamponiarki. Powstała w wyniku kilkunastu lat badań i doświadczeń w najbardziej skomplikowanych nadrukach, dla najbardziej wymagających klientów. Efekt jest oszałamiający, zobacz sam!

 

AUTOMATYCZNE CENTRUM CNC W TAMPODRUKU

 

Automatyczne centrum tampodruku XE - TECH 16-20 powstało w wyniku ponad 10 lat doświadczeń i badań w projektowaniu tego typu maszyny. Jest ona w stanie wykonać pracę, która wcześniej wymagała zastosowania 2 lub 3 tamponiarek. Dzięki temu wzrasta wydajność procesów oraz spadają koszty pracy, a to pozwala na oszczędność zasobów. 

 

Krótka charakterystyka XE-TECH 16-20:

Maszyna sterowana komputerowo za pomocą komputera przemysłowego PC z systemem operacyjnym Windows XP Professional.

Zaawansowane oprogramowanie maszyny stworzone specjalnie dla XE-TECH 16-20 pozwala dokonywać zapisu nieograniczonej liczby programów.

Możliwość diagnostyki i naprawy maszyny na odległość, za pomocą Internetu.

Ekran dotykowy touch screen do wprowadzania danych do komputera.

Współpraca komputera z klawiaturą, drukarką i myszką oraz wyjście USB.

Video:

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w XE-TECH 16-20:

  1. Możliwość pobrania nadruku z dowolnego miejsca na matrycy. Dzięki temu na jednej matrycy można umieścić klika wzorów, które są przenoszone pojedynczo. To pozwala na oszczędność w zużyciu matryc i farby, gdyż jedna matryca i jeden kałamarz obsługują kilka nadruków na detalu.
  2. Wszystkie dane do maszyny wprowadzane są poprzez podanie współrzędnych XY oraz Z (siła nacisku).
 1. Głowica drukująca porusza się w osiach X Y Z oraz posiada rotację tamponu o 360 stopni. Dzięki temu tampon może pobrać nadruk z matrycy w jednej płaszczyźnie i oddać nadruk na detal w dowolnej płaszczyźnie.
 2. Dokładność maszyny +-0,05 mm.
 3. Prędkość głowicy 100 m/min.
 4. Tryb nastawczy - minimalna prędkość głowicy.
 1. Stół obrotowy detalu z dwoma gniazdami. Możliwość zdjęcia i nałożenia kolejnego detalu do druku w gnieździe A, podczas gdy następuje drukowanie detalu w gnieździe B. Dzięki temu nie ma przestojów maszyny podczas druku. Obrót stołu za pomocą silnika elektrycznego.
 2. Podwójny system barier ochronnych. Dzięki temu operator może dokonywać rozładunku i załadunku detalu do druku podczas pracy maszyny. Druga bariera zaczyna działać w momencie obrotu stołu.
 3. Możliwość rotacji detalu podczas druku, co umożliwia nadruk w różnych płaszczyznach.
 4. Możliwość ciśnieniowego przytrzymania detalu w uchwycie, dzięki odprowadzeniu powietrza pomiędzy uchwytem a detalem.
 5. Ruch stołu obrotowego do góry i do dołu napędzany przez silnik elektryczny.
 1. Trzy tampony do wymiany. Możliwość doboru odpowiedniego tamponu do nadruku. Błyskawiczna wymiana tamponu dzięki uchwytom magnetycznym tamponów.
 2. Automatyczne, programowalne czyszczenie tamponów.
 3. Nadmuch gorącego powietrza model HOT WIND 200.
 4. Bariery ochronne otaczające całą maszynę, dzięki czemu istnieje możliwość założenia klimatyzacji w pomieszczeniu maszyny zamiast na całej hali produkcyjnej.
Zastanawiasz się?

Odpowiemy na każde pytanie